turuncu dental whatsapp

Antalya All on 4 ve All on 6
İmplant Diş Tedavisi

Turuncu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği - Antalya

Antalya All On Four Nedir? (All on 4 Diş Tedavisi)

All on four tekniği dişlerini kaybetmiş ve çene kemiğinde erime problemi yaşayanlara has greft(kemik tozu) tedavisi tatbik edilmeden yapılan tedavi çeşididir. All on four tekniği, olmayan her bir diş için ayrı ayrı implant uygulamak yerine, yerleştirilecek olan protezlere destek olacak şekilde sadece alt ve üst çene kemiğine 4 implant uygulanmak suretiyle yapılır. Bu implantların 2 tanesi 90 derecelik bir açıyla çenenin ön tarafına, öteki implantlar ise yaklaşık 45 derecelik açıyla arka tarafa yerleştirilir.

Dental implant uygulamalarından biri olan All on four diş tedavisi, yıllardır kullanılan bir tedavi türü olduğundan güvenilirliği kanıtlanmıştır. Aynı zamanda hastaya maliyeti yüksek, tedavi süresi uzun ve ileri düzeyde cerrahi tekniklerle yapılan klasik implant yöntemiyle kıyas edildiğinde All on four tekniğinin çok daha hızlı ve ekonomik bir tedavi şekli olduğu da anlaşılacaktır.

all on four antalya

All on four tekniğinde implantların yerleştirildiği gün aynı zamanda geçici protezler de yerleştirilir. Çene implantlara karşı ters reaksiyon vermez ise 12 hafta sonra sabit protezler yerleştirilir.

All on four tekniği hastayı tedavi boyunca dişsiz de bırakmayan, ekonomik bir tekniktir. Çünkü klasik implant tedavilerinde hasta uzun bir dönem dişsiz bir şekilde hayatına devam etmektedir.

Dişsizlikten kaynaklan problemlerin tümünden kısa sürede All on four tekniği ile kurtulmak istiyorsanız kliniğimize gelebilir, doktorlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Antalya All On Four İmplant Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

 • All On Four İmplant Tekniği ile tedavi olmak isteyen hastanın öncelikle gerekli muayeneleri ve tetkikleri yapılar, değerleri hasta takip formuna not edilir.
 • Ağız içi ölçümleri yapılır ve diş ölçüleri alınır.
 • Birinci aşamadan sonra diş yapısına uygun geçici protezler hazır hale getirilir.
 • All on four implant diş tedavisi lokal anestezi ile yapılabileceği gibi yüksek tansiyon, anksiyete gibi rahatsızlığı olanlar için genel anestezi ile de yapılır.
 • All on four tekniği ile implantlar yerleştirilmeden önce çenedeki işlevini yitirmiş dişler çekilir. Daha sonra alt ve üst çeneye 4’er adet implant yerleştirilir.
 • All ol four tedavisinde hastanın çene yapısına uygun olarak hazırlanan geçici protezler implantların üzerine sabitlenerek, implant-çene kemiği kaynaşımı için 12 hafta çeneye müdahale edilmeden beklenir. Hasta tedavi günü evine dişleri tam şekilde döner.
 • 12 haftanın sonunda çene kemiği ve implant kaynaşmış olur. Kalıcı protezler takılmak suretiyle tedavi sonlandırılır.

All On Four Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 • All ol four tekniği ile tedavi olan hasta işlemin ardından 120 dakika boyunca hiçbir şey tüketmemelidir.
 • İmplantlar ve geçici protezler uygulandıktan sonra hafif kanama görülebilir, küçük müdaheleler ile kanama durdurulmalıdır.
 • Kanama olması halinde tükürülmemelidir. Tükürme işlemi kanama oranında artışa neden olur.
 • Kanamanın artmaması için çenenin hareketsiz kalmasına dikkat edilmelidir.
 • Başın yüksek olmasına dikkat edilmelidir zira yüzde morarma ve şişme görülebilir.
 • Yüzde şişme olması halinde buz tamponu uygulanmalıdır.
 • İlk gün ağız ve diş bakımı için diş ipi, gargara veya fırçalama yapılmamalıdır.
 • All on four tedavisinin üzerinden 36 saat geçtikten sonra günlük iki defa gargara yapılmalı ve gargaranın akabinde yarım saat boyunca herhangi bir şey tüketilmemelidir.
 • Uzman diş hekimi tarafından verilen ilaçların kullanımına özen gösterilmelidir.
 • Dişlerde ilk 5 gün hassasiyet olacağından gıdalar ılık tüketilmelidir.
 • All on four uygulanan hastalar kalıcı protezler takılana kadar sert gıdalar tüketmekten kaçınmalıdır. Hastanın diş sağlığı ve implantların çeneye kaynaşması sürecini desteklemek için geçici protez döneminde yumuşak besinler tüketilmelidir.
 • Hasta kalıcı protezler takılana kadar yüz bölgesini muhafaza etmelidir. Olası darbeler tedavinin başarısını olumsuz şekilde etkileyebilir.
 • All on four tedavisi uygulanan hastalar tedavi sonrasında beklenmedik bir durum olması halinde derhal uzman hekimlerimizle iletişime geçmelidir.

Antalya All On Four Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

 • Başarısız olma riski çok düşüktür.
 • All on four uygulaması çok vakit alan bir tedavi değildir. Birkaç seansta tedavi nihayete erdirilir.
 • All On 4 uygulaması hastanın diş konusunda yıllarca rahat edeceği bir tedavi türüdür.
 • Hastaya has bir uygulama planı vardır.
 • Diğer bazı tedavi şekillerinde hasta bir süre dişsiz kalır fakat bu durum All on four uygulamasında olmaz.
 • Diğer diş tedavi yöntemlerine nazaran daha basittir ve başarısızlık risk oranı düşüktür.
 • Hastanın tüm dişlerinin implant olması gerekmeyeceğinden, düşük maliyetli bir uygulamadır.
 • Bütün dişlerini yitirmiş hastalara, basit bir işlem ile aynı gün diş protezlerini takma fırsatı sağlar.
 • Geçici protezleri takılı olan hasta aynı gün kalıcı protezlerini takıp taburcu edilir.Hasta tedavinin hiçbir aşamasında dişsiz kalmaz.
 • Hastanın alt ve üst çene kemiğinin sadece 4 noktasına implant uygulanan bir tedavi şekli olduğundan, ağız yapısına zarar vermez.
 • All on 4 tedavisi uygulanan hastadan “Protezler batıyor, vuruyor.” gibi sözler işitilmez.
 • Diğer protez uygulamalarına karşı istifra, mide bulantısı gibi komplikasyonu olanlar, All on Four tedavi şeklini gönül rahatlığıyla uygulayabilir.
 • All on four tedavisinde protezler daha önce takılan 4 er adet implanta dayandırılacağı için ağzın alışması hem kolay hem de daha kısa sürelidir.
 • Bu tedavi ile yapılan dişlerin bakımı rahattır.
 • All on four tedavisinin süresi kısa olduğundan bu tedavi boyunca sık sık hastaneye veya kliniğe gidip gelmek, seyahat etmek gibi zaman alan ve maliyeti olan durumlardan kurtulursunuz.
 • all on four Turkey
 • Çenenin herhangi bir bölgesinde kemik kaybı olan hastalara bu bölgeler için implant uygulanamaz. Ancak All on Four ile bu bölgeler de yeterli çene kemiği olmasa da köprüler kullanıldığı için hastalar dişsiz kalmaz.
 • All on Four uygulaması dişlerin işlevini, duruşunu; hasta için tat alma, konuşma gibi hususları ön planda tutarak yapılır.

All On Four İmplant Tekniği Kimlere Uygulanabilir?

All on four uygulaması, bütün dişlerini kaybetmiş, implant uygulamasına yetecek kadar çene kemiği olan ve bu uygulamaya engel olacak herhangi bir hastalığı olmayan her bireye uygulanabilir. Fakat çene kemiği yeterli büyüklüğe ulaşmamış ve çene kemiği gelişimini henüz tamamlamamış genç hastalar ile sigara kullanımı fazla olan hastalarda bu tedavi uygulanmaz. Çünkü sigara ağız içindeki yaraların iyileşmesini baskılar ve iyileşmeyi engeller.

Antalya All on Four İle İlgili Sık Sorulan Sorular

All On Four İmplant bakımı ehemmiyetli olduğu kadar da basittir. Asgari sabah bir kez ve akşam da bir kez olmak üzere günde iki defa dişler fırçalanmalıdır. Diş ipi kullanımı ve gargara da ihmal edilmemelidir. Kemiğin implantı kabul etmesi süresine kadar sert gıdalar tüketilmemelidir.

All on 4 implant fiyatı öncelikle klasik implant tedavisinden çok daha ucuzdur. Ayrıca implantın ve protezlerde kullanılacak malzemenin kalitesine, hastanın çekilmesi gereken diş sayısına, ön muayeneden sonra belirlenen operasyon sayısına göre fiyatlar farklılık göstermektedir.

All on four implant fiyatları hakkında daha net bilgi almak için hastalarımızı kliniğime bekleriz. Zira ön muayeneden sonra yapılacak işlemler belirleneceğinden fiyat daha doğru hesaplanacaktır.

All on 4 implant tedavisi ağrılı bir işlem değildir. Çünkü tedavi esnasında lokal anestezi uygulanmaktadır. Tedavi sonrasında ağrı olması halinde ise hekiminizin verdiği ağrı kesiciler yeterli gelmektedir.

All On Four uygulamasının ardından bir miktar ağrı ve yüzde şişlik olabilir. Yüzde meydana gelen şişme için buz ile tampon yapılabilir. All on Four uygulanan hastanın tedavisi bittikten sonra hasta tarafından bir miktar ağrı hissedilmesi normal kabul edilir. Yaşanan bu ağrı için de hekiminizin reçete ettiği ağrı kesiciler yeterli olacaktır.

All on Four uygulamasında alt ve üst çeneye sadece 4’er implant uygulanır iken klasik implant tedavisinde bu sayı daha fazladır.

All on four tedavisinde çeneye yerleştirilen implantlar ile kalıcı olmayan protezler aynı anda takılır ve birkaç seansta işlem bitebilirken klasik implant uygulamasında tedavinin bitmesi bazen bir yılı bulabilir.

Kemik greft kullanılmayan All on Four tedavisi bu yönüyle de klasik implant uygulamasından farklıdır. Çünkü klasik implant uygulamasında kemik greft kullanımı kuvvetle muhtemeldir.

All on four tedavisinin her aşamasında hastanın ağzında dişleri varken klasik implant uygulamasında hastanın muhakkak bir dönem dişsiz kaldığı görülmektedir.

All on four tekniği 2000 yılından itibaren uygulanan bir yöntem olduğundan tıbbi olarak güvenilirliğini kanıtlamıştır.

All on four implantı ve kullanılan protezlerin ana maddesi akrilik maddeler ya da metal özelliği taşıyan bir element çeşidi olmasına rağmen rengi beyaz olan sıkça diş kaplamalarda kullanılan, zirkonyumdur.

All On Four implant tedavisi ile diş sağlığına yeniden kavuşan hastalar, diş bakımına dikkat etmeleri halinde bu protezleri asgari 10 yıl kullanırlar.

Alanında uzman, deneyimli bir diş hekiminin yapacağı hiçbir tedavi türünde çene kemiğine zarar verilmez. Fakat bu alanda ihtisaslaşmamış bir kurumdan veya kişiden tedavi alınması halinde implantlar kaliteli olsa dahi enfeksiyon ve çene kemiği erimesi riski ile karşı karşıya kalınabilir.

All on four tekniği ile tedavi olan hastalar için hibrit protezler, en az 4 adet implant üzerine konumlandırılan metal bir yapının üzerine dizilen protezlere denir.

Hastanın çene ve kemik yapısına göre değişmekle birlikte asgari 8 hafta beklenir. Bu süre icap etmesi halinde 16 haftaya kadar çıkabilir. Çene kemiği ile implantların sağlıklı bir şekilde kaynaşması için geçici diş uygulaması da yapılabilir.

Antalya All On Six- All On 6 Nedir All On Six İmplant Diş Avantajları Nedir?

Antalya All-On-Six İmplant Tedavisi Nedir?

Antalya All On Six

All-on-6 implant tedavisi tamamen dişsiz kalmış hastalar için alt ve üst çeneye farklı açılarla yerleştirilmiş 6 implant üzerine sabit protezlerin oturtulduğu implant diş tedavisidir. 6 adet implant ile desteklenen dişlerin ısırma çiğneme kuvvetleri artar. Bu tedavi; hiç dişi olmayan, tam damak protez kullanmak istemeyen ya da total hareketli protez (takma diş) kullanan hastaları bu protezlerin sıkıntılarından bir günde kurtarır. Hasta kliniğimize dişsiz gelir ve aynı gün dişleri ile evine döner.

All on six diş implant tedavisi daha güzel gülüş, konuşma, rahat çiğneme, ve ısırma yetilerini hastaya yeniden kazandırır. Hastada ileri düzeyde kemik kaybı olsa da bu tedavi uygulanabilir. All on six diş implant tedavisi 10 yılı aşkın bir süredir hastaların ve doktorların sık sık tercih ettiği başarılı tedavidir.

All On 6 İmplant Tekniği Hangi Hastalara Uygulanır?

All on six implant diş tekniği:

 • Tamamen dişsiz kalmış hastalara,
 • Bütün dişleri çekilecek hastalara,
 • Dişlerinin çoğunu çeşitli sebeplerle kaybetmiş hastalara,
 • Çenede kemik kaybı sebebiyle tam ağız dental implant tedavisi olamayacak hastalara,
 • Dişlerine kavuşmak için uzun tedavi süreci geçirmek istemeyen hastalara,
 • İmplant tedavisinde hem sağlam, uzun ömürlü hem de ekonomik olanı tercih etmek isteyen hastalara,
 • Total protez diş (takma diş) kullanamayan ya da kullanmak istemeyen, daha estetik ve işlevsel dişlere kavuşmak isteyen hastalara uygulanabilir.

Antalya All On 6 Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hastalar kliniğimize geldikten sonra uzman diş hekimlerimizle görüşür ve all on six tedavisine karar verirlerse hastanın düzenli kullandığı ilaçlardan (özellikle kan sulandırıcı türevlerine) bazılarına hekimin isteğiyle belli bir süre ara vermesi istenir ve tedavi aşağıdaki aşamalarla yapılır:

 • All-on-6 implant tedavisi için hastanın alt ve üst çenesinin görüntüleri alınır.
 • Cad cam teknolojisi kullanılarak gerekli ölçümler yapılır. Bu teknoloji ile yapılan kalıp ölçümleri neredeyse hatasız sonuçlar vermektedir. Alınan ölçüler laboratuvara gönderilir.
 • Bilgisayarlı modelleme ile hastaya implant tedavisi sonrası dişlerinin nasıl görüneceğine dair çeşitli görüntüler gösterilir.
 • Hastaya lokal anestezi uygulanır.
 • Hastanın çekilecek dişi varsa diş çekimi yapılır.
 • All-on-6 implant üst ve alt çeneye altışar adet implant yerleştirilir. (İmplant yerleştirme aşamaları ile ilgili detaylı bilgi almak için “İmplant Tedavisi” yazımızı okuyabilirsiniz. ) İmplantların açısını diş hekiminiz ısırma ve çiğneme kuvvetinin en iyi olacağı şekilde ayarlar. Bu açılar ön implantlar için 90, arka implantlar için 45 derecelik açılardır.
 • İmplantlar üzerine geçici protezler (köprü ve kronlar) takılır.
 • 3 ay kadar bir süre implantın çene kemiği ile kaynaşması beklenir.
 • İmplantlar çene kemiği ile kaynaşınca geçici protezler çıkarılır. Kalıcı protezler takılır ve tedavi tamamlanmış olur.
 • Hasta takılan kalıcı protezleri sayesinde kaybettiği dişlerinin fonksiyonlarını yapay dişleri ile yeniden kazanır. All on six implant diş yaptıran hastalar rahatça gülebilir konuşabilir ve istedikleri her yiyeceği rahatça tüketebilirler.

  Siz de all on six tedavisi yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

Antalya All On 6 Tedavisi Sonrası

 • Uyuşukluk geçene kadar (yaklaşık 2 saat) bir şey yenilip içilmemelidir.
 • Diş hassasiyeti oluşabileceğinden ilk günler sıcak soğuk gıdalardan uzak durulmalıdır.
 • İşlemin yapıldığı ilk gün dişler fırçalanmamalı gargara yapılmamalı, tükürülmemelidir.
 • All on six implant tedavisinin ikinci günü gargara yapılmalı, gargaradan yarım saat sonra yemek yenmelidir.
 • Hastalar ilk gün hafif ağrılar yaşayabilir. Diş hekiminizin tavsiye ettiği ağrı kesiciler ile ağrılar kontrol altına alınabilir.
 • Hekiminiz antibiyotik tedavisini uygun gördüyse ilaçlar doğru dozda ve periyotta kullanılmalıdır.
 • Tedavi süresince aşırı alkol tüketiminden kaçınılmalıdır.
 • Sigara, ağız içindeki zararlı bakterilerin artışına ortam hazırladığından tedavinin başarısını etkileyebilir. Tedavisi süresince sigara kullanılmamalıdır.
 • Geçici protezlerin takılı olduğu 3 aylık dönemde hastalar yumuşak gıdalar tüketmelidir. Bu dönemde vidalı dişlerin çene kemiği ile kaynaşması beklendiğinden sert yiyecekler tüketilerek çene kemiği zorlanmalıdır. Sert besinler protez dişlere zarar verebilir. Bu durum implantlardan birinde kayba neden olmasın diye diş hekiminiz hemen müdahale edecektir. Kalıcı protezler yerleştirildikten sonra hastalar istedikleri besini rahatça tüketebilir.
 • Hafif şişlik hafif kanama ilk günler için normaldir.
 • Ağız ve diş sağlığını korumak için ağız ve diş hijyenine dikkat edilmeli dişler düzenli ve doğru fırçalanmalıdır.
 • Hekiminizin uyarıları dışında kalan farklı bir komplikasyon gelişirse mutlaka hekiminize bildirmelisiniz.

Antalya All On Six İmplant Dental İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

 • All on six tedavisi kişilerin uzun yıllar sorunsuzca kullanabileceğini dişlere kavuşmalarını sağlar.
 • Genel sağlık durumu iyi olan, her yaşta hastaya başarılı şekilde uygulanır. Tedavide üst yaş sınırlaması yoktur.
 • Eksik dişlerin bazılarının yerine konumlandırılan implant dişler sayesinde yeni kemik kayıpları önlenir.
 • İmplant diş tedavisinin yapıldığı seansta geçici protezler takıldığı için hastalar diş tedavisi yaptırmak amacıyla defalarca kliniğe gelmek zorunda kalmaz. Bu durum hastalar için zaman tasarrufu sağlar.
 • All on six tedavisi tam ağız implant tedavilerine kıyasla çok kısa sürede tamamlanır. Hastalar all on six tedavisinde implantların takıldığı gün eve geçici protez dişleri ile dönerler. Tam ağız implant diş tedavisinde hastaların bir süre dişsiz kalma ihtimali vardır. All on six tedavisinde hastalar hiç dişsiz kaldıkları bir dönem geçirmezler.
 • Hareketli total protez kullanan hastaların bazıları bulantı sebebiyle bu protezleri rahatça kullanamaz. All on six implant yaptıran hastalarda bulantı refleksi oluşmaz.
 • Hastalar total protezlerde (takma diş) yaşadıkları sorunları yaşamazlar. Total protezde görülen ısırma ya da konuşma esnasında hareket etme ve ses çıkarma durumu all on six de yaşanmaz. Hastalar protezlerinin hareket etmesinden korkmadan özgürce güler, kahkaha atar, konuşur ve yemek yer
 • Kemik erimesi ya da kemik hasarı yaşayan hastalara dahi başarı ile uygulanır.
 • All on six implant tüm ağız implant tedavisinden daha ekonomiktir.
 • Çeneye yerleştirilen 6 adet implant ile desteklenen protezler daha kuvvetli ısırma ve çiğneme sağlar.
 • Doğal dişe yakın görünümlüdür. Hastaların öz güvenini ve yaşam kalitesini arttırır.
 • Hasta için özel olarak planlama yapılır. Dişlerin alacağı son şekil bilgisayarlı teknoloji ile hastaya gösterildiğinden yapılmak istenen değişiklikler daha işlem tamamlanmadan yapılır. Bu da hasta memnuniyeti arttırır. Hastaya gülüş estetiği, doğal görünüm sağlar.
 • Diş eksikliği sebebiyle hastanın konuşurken tam çıkaramadığı harflerle ilgili sorunu ortadan kalkar. Hasta daha anlaşılır, net ve harfleri doğru çıkararak konuşur. Bu sayede hastanın özgüveni artar.
 • Full çene implantlara göre iyileşme süresi kısadır ve daha ekonomiktir.
 • Tam dişsiz hastalar dişlerini kaybetmenin verdiği sıkıntılardan tek seansta kurtulurlar. All on six implant diş tedavisi yaptıranlar tam damak protezden çok daha fazla işlevsel dişlere kavuşur ve diş fonksiyonlarını yeniden kazanır. Bu bireye rahatlık ve mutluluk verir. Hastaların hayata karşı heyecanları, yaşama sevinçleri, motivasyonları artar.

All On Four Mu All On Six Mi Yaptırılmalı?

Antalya All On Six tedavisi

İşlemlerin yapılışı bakımından her iki yöntem de aynıdır.

 • All on four, all on six’ten daha ekonomiktir.
 • All on six’te çeneye 6 adet implant yerleştirildiği için ısırma çiğneme işlemi esnasında protezler daha fazla destek alır. All on six hastaya all on four’dan daha iyi ısırma, çiğneme yetisi kazandırır.

Hangisinin yapılacağı konusuna gelindiğinde diş hekiminizin tavsiyesinin yanında tercih hastalara bırakılır.

All On Six İmplant İle Standart İmplantların Farkı Nedir?

All on six tedavisi dental implant yaptırmak istemeyen hastalar için geliştirilmiştir.

 • All on six tekniğinde çeneye 6 adet implant uygulanırken tam ağız implant tekniğinde 8 adet implant uygulanır. Bu da tam ağız implantların çiğneme baskısını daha iyi karşılamasını ve ısırma çiğneme esnasında daha kuvvetli olmalarını sağlar.
 • All on six işlemini yapacak hekimin tecrübesi, hekimlik becerisinin üst düzey olması ve implantları doğru açı ile yerleştirmesi tedavinin başarısını doğrudan etkileyen çok önemli bir faktördür.
 • Standart implantlarda işlem her şey yolunda gittiğinde toplamda 6-8 ayda tamamlanır. İşlemler için çok sayıda seans uygulanır. Protez takılma aşamasına geçilmeden hasta bir süre dişsiz kalır.
 • All on six de ise işlem tamamen iyileşme dahil 3-4 ayda tamamlanır. Tedavi için birkaç seans yeterlidir. İmplantların yerleştirildiği gün geçici protezler takılır. Hastanın dişsiz kaldığı bir dönem hiç olmaz. Tedavi kısa sürer.

All on six implant diş, standart implant dişten daha ekonomiktir

Antalya All on Six İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

All On 6 implant tedavisi fiyatları hasta için hekimin uygun gördüğü tedavilere, all on six implant diş için kullanılacak malzemelere, malzemelerin kalitesine, protez dişleri hazırlayacak seramistin fiyat politikasına ,uzman diş hekiminin ve ekibinin tecrübesine ve kliniğin bulunduğu lokasyona göre değişiklik gösterir.

All On 6 implant diş fiyatları hakkında detaylı bilgi için kliniğimize gelip muayene olmanızı tavsiye ederiz.

All On Six diş implant tedavisinin geçici protez takılma seansı alt ve üst çene için ayrı ayrı olmak üzere ortalama ikişer saat sürer. Hastalar bu seansla geçici protezleri takılı şekilde günlük yaşantılarına dönerler. İmplantların çene ile kaynaşması için 3 ay kadar beklendikten sonra kalıcı protezler için bir seans daha yapılır. O seans da yaklaşık 2 saat sürer.

All On 6 diş implantı işlemi, lokal anestezi altında yapıldığından işlem sırasında hastada ağrı olmaz.

İşlem tamamlandıktan sonra hafif düzeyde ağrı normaldir. Bu ağrılar hekiminiz tarafından tavsiye edilen ağrı kesicilerle kontrol edilebilir.

All On Six implant diş tedavisi yaptıran hastalar ağız ve diş sağlığını korumak için implant kaybı yaşamamak için dişlerinin, ağızlarının temizlik ve bakımına özen göstermelidir. Günde iki kez iki dakika dişler fırçalanmalı haftada iki kez gargara yapılmalı ara yüz fırçası kullanılmalıdır. Ağız ve diş sağlığı için asitli içeceklerden sigaradan uzak durulmalıdır.

All On Six tedavisi, uzman diş hekimi tarafından kaliteli malzemelerle yapıldığında hastada ağız kokusu şikâyeti oluşmaz.

All on six implant diş ömrü alt ve üst çene için farklı olmakla beraber ortalama 5-10 yıldır. Hastaların 6 aya bir düzenli hekim kontrolünden geçmeleri önemlidir. All on six implant diş yaptıran bireyin dişlerine iyi bakması implant ömrünü uzatır.

All on four ve all on six implant diş tedavisi yaptıran bireyler ağız ve diş sağlığını korumak için günlük ağız bakım rutinlerine dikkat ettiğinde, yılda iki kez diş hekimi kontrolünü ihmal etmediğinde all on four, all on six tedavisinin ömrü 20 yıla kadar uzamaktadır.

All on six tedavisi diyabet ya da yüksek tansiyon gibi kronik rahatsızlıkları olan bireyler için uygun değildir.

Bir implantın kaç diş taşıyacağını belirten bir rakam vermek mümkün değildir. Çeneye uygulanacak implant sayısı hastanın ağız büyüklüğü, çene yapısı,çenesindeki kemik yapısı dikkate alınarak belirlenir.Genellikle alt ve üst çene için 6-8 implant uygulanır. Yine hastanın ağız büyüklüğü, çene yapısı,çenesindeki kemik yapısı dikkate alınarak her hasta için farklı sayıda olan, genellikle 26-28 adet dişten oluşan implant üstü protez dişler hazırlanır.