turuncu dental whatsapp

Gülüş Tasarımı - Hollywood Gülüşü
Lamine - Yaprak Diş Kaplama
Antalya

Turuncu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği - Antalya

Gülüş Tasarımı - Holywood Gülüşü Antalya

Gülüş tasarımı, her ortamda rahatça gülümsemek, konuşmak mükemmel estetik gülüşe sahip olmak, estetik güzelliği olan ağız ve diş yapısının bireye kattığı etkileyici güzellik ve özgüven için, yaptırılan estetik diş tedavisidir.

hollywood gülüş tasarımı antalya

Gülüş estetiği işlemini ön dişlerinde çürük veya diş eksikliği olanlar, ön dişlerinde, hafif ve orta düzeyde diş çapraşıklığı ve düzensizliği olanlar, dişlerinde sararma grileşme olanlar, diş eti hastalığı olanlar ya da diş etinde renk değişikliği olanlar; bunların hiçbiri olmasa da gülüşünden ve dişlerinin görüntüsünden memnun olmayanlar bu sorunlarından kurtulmak için yaptırabilir. Gülüş tasarımı işlemi konuşmaktan ve gülümsemekten çekinen her bireyin rahatlıkla tercih edebileceği bir işlemdir.

Gülüş tasarımı yaptırtanlar uzman hekimlerimizle konuşur, aynadaki ve fotoğraflardaki hayal ettikleri gülüşlerini detaylıca hekimlerimize anlatır. Uzman hekimlerimiz hastalarımızın beklentilerini dikkate alarak hastanın yüz şekline uygun, karakteri ile özdeşleşecek, cilt tonuna yakışacak gülüş tasarımını yapar. Deneyimli hekimlerimiz bütün işlemleri tamamladığında hastalarımız hayata daha yüksek bir motivasyonla devam eder, rahatça gülümser, doğal görünümlü estetik gülüşü ile her fotoğraf karesine girmekten mutluluk duyar.

Hastalarımıza uygun gülüş tasarımı için deneyimli diş hekimlerimiz hastaya en uygun diş kaplama yöntemlerini ( estetik kompozit dolgu, diş beyazlatma, porselen kaplama, zirkonyum kaplama, lamina kaplama …) kullanır. Plastik cerrahlarımız gerek duyduklarında hastanın dudaklarına ve diş eti görünürlüğüne müdahalede bulunur ve estetik gülüş işlemini tamamlar. Yüzdeki diğer hatlara ufak dokunuşlar yapar. Bunun için hastanın da onayı alınarak plastik cerrahlarımızın yapacağı işlemlerle gülüş tasarımı tamamlanır.

Antalya Hoollywood Gülüşü

Hollywood yıldızlarının muhteşem gülüşünden esinlenerek adlandırılan “Hollywood gülüşü” her bireyin sahip olmak istediği gülüş şeklidir.

Diş hekimiğinin ana konularından olan gülüş estetiği sağlanırken hastanın dişlerine kaplama uygulanır. Hastanın dişlerine sadece kaplama (lamine kaplama, zirkonyum kaplama…) yapılıp bırakılmaz. Hollywood gülüşü için hastaya net ve güzel bir gülme hattı verilir. Yapılan kaplamalarla özellikle ön dişler düzeltilir. Hastanın ön dişlerinde çürük varsa estetik dolgu işlemi ile dışarıdan bakıldığında hiç fark edilmeyen dolgu tedavileri yapılır. Gülüş estetiği için ön kesici dişler diğerlerinden biraz daha önde ve diğer dişlerden daha belirgin olacak şekilde düzenlenir.

Kimler Gülüş Estetiği Yaptırabilir?

 • Kırık, çatlak, çürük, aşınmış, aynı uzunlukta olmayan, ayrık ön dişleri olanlar,
 • Ön dişlerinde diş kaybı olanlar ya da kalıtsal nedenlerle diş eksikliği olanlar,
 • Gülerken ya da konuşurken görünmeyecek kadar kısa ön dişleri olanlar,
 • Yüz hatları, dudakları ile uyumsuz şekilde uzun dişleri olanlar,
 • Doğuştan diş minesi oluşmamış olanlar,
 • Sararmış ve diş beyazlatma işlemi ile beyazlatılamayan dişleri olanlar,
 • Ön dişlerde yıllar önce yapılmış sararmış, görüntüsü kötü dolgusu olanlar,
 • Diş eti görünürlüğü fazla olanlar,
 • Dişlerinde hiçbir sağlık ve görüntü sorunu olmasa da sadece daha güzel bir gülüş isteyenler Hollywood gülüşü yaptırabilir.

Gülüş Tasarımı İşleminden Önce

 • Hastalarımız estetik gülüş tasarımı alanında deneyimli hekimlerimize başvurur.
 • Tecrübeli hekimlerimiz hastalarımızı dikkatle dinler. Hastalarımızın neden şikayetçi olduklarını ve işlem sonunda ne hayal ettiklerini bütün detaylarıyla öğrenir.
 • Tasarım yapılırken önemli olacak unsurlar tespit edilir. Bunlar: Hastanın yüz hatları, cinsiyeti, yaşı, dişlerinin boyutu dişlerinin dizilimi, hastanın cilt tonu, dişlerinin çapraşıklığı, diş eti ve diş sağlığı, gummy smile (diş eti gülümsemesi),çene kapanışı, dudaklarının dolgunluğu ve şekli, dudak burun mesafesi, gülüş esnasında dudaklarındaki simetrisidir. Deneyimli hekimlerimiz size yakışacak, doğal güzellik katacak estetik gülüşü tasarlarken altın oran ölçümlerini de dikkate alır.
 • Gülüş estetiğiyaparken hekimlerimiz vizajizm ile hastanın karakteri, yaptığı işi ve sosyal statüsünü de dikkate alarak tasarım yapar. Bu sayede hastalarımız mizaçlarına ters düşen dişlere ve gülüşe değil mizaçları ve işleri ile bütünleşen gülüşlere kavuşur.

Sempatik, sıcak kanlı bir bireye keskin hatlı, düz köşeli dişler yapmak hastayı sert ve soğuk gösterebilir. Yönetici konumunda disiplinli birine de ön dişleri diğerlerinden daha uzun yumuşak hatlı dişler yapmak kişinin karakterinin zıttı olacak şekilde sevimlilik katacağından bu karakterdeki birine uygun düşmez.  Yine bu işlemlere ek olarak hastalarımızın bir kısmına tamamlayıcı olması açısından plastik cerrahlarımızın yapacağı bazı işlemler tavsiye edilir. Plastik cerrahlarımız hastalarımızın çenesine, dudaklarına, yanaklarına, dudak burun mesafesine dokunuşlar yapabilir.

 • Yapılabilecek bütün işlemler hastalarımızla önceden detaylıca paylaşılır. Bilgisayardaki simülasyon ile son görüntü tasarlanır ve işlemlere hastanın onayı alındıktan sonra başlanır.  

Estetik Gülüş Tasarımı Aşamaları

Estetik gülüş tasarımı aşağıdaki sıralama ile yapılır:

Mükemmel gülüşler için gülüş tasarımı tedavisi üç ana süreçte tamamlanır. Bunlar :

  İlk Aşama Ağız İçi İnceleme Ve Planlama

  • Kliniğimize baş vuran hastalarımızın yüz ve ağız yapılarının detaylı analizi için ağız içi, ağız dışı, dişler görünmeden gülümseme, dişler görünürken gülümseme ve profil fotoğrafları, yan duruş fotoğrafları çekilir.
  • Hastalarımızın şikayetleri ve beklentileri anlaşıldıktan sonra Cad Cam teknolojisi ile bilgisayara aktarılan fotoğraflar üzerinde yapay zeka teknolojisi kullanılarak gülüş tasarımı uygulamaları kullanılarak değişiklikler yapılır. Bu sayede hasta işlem sonunda nasıl bir gülüşü olacağını, gerçeğe en yakın haliyle bilgisayar ekranında görmüş olur. Bu aşamada hasta beğenmediği noktaları belirtir, gerekli değişimler yapılır. Fotoğraflar üzerinde yapılan değişimler hastanın onayı alındıktan sonra gerçekleştirilmek üzere estetik gülüş tasarımı işlemlerine geçilir.

  İkinci Aşama Tedavi Ve Mock-Up Uygulaması

  • Gülüş tasarımını gerçekleştirmeden önce ilk olarak hastanın ağız ve diş sağlığı için gerek duyulan tedaviler varsa onlar yapılır. Dolgu, kanal tedavisi, kırık dişler varsa onlara yönelik estetik dolgu uygulamaları, diş taşı temizliği, diş eti çekilmesi ve diş eti hastalığı varsa periodontoloji tedavileri, ağır düzeyde diş çapraşıklığı için ortodonti tedavileri, diş eksiklikleri varsa köprü ya da implant diş tedavileri yapılır. Hastanın ağız ve diş sağlığı için ihtiyaç duyduğu tedaviler tamamlanınca pembe gülüş estetiği için yapılacak işlemlere geçilir.
  • Renk tonlarında farklılıklar olan dişler için diş beyazlatma,
  • CAD- CAM kullanılarak ağız içi ve diş ölçümlerinin yapılması,
  • Porselen kaplama, lamine kaplama, zirkonyum kaplama, emax diş kaplama işlemlerinden hasta için uygun olanın mock-up sonrası yapılması, (Kaplamaların yapılış aşamaları ile ilgili detaylı bilgi için “Porselen Kaplama, Lamine Kaplama, Zirkonyum Kaplama, Emax Diş Kaplama” yazılarımızı okuyunuz.)
  • Gerek duyulursa plastik cerrahımızın yanak, dudak, çene hattı netliği için dolgu ve botoks işlemlerinin, cilt gençleştirme işlemlerinin yapılması,
  • Mock-up (geçici) diş kaplamalarının denenmesi işlemleri ikinci aşamada yapılır.

   Mock-Up Nedir?

   Mock up tekniği ile hastalara tedavi sonunda takılacak dişlerin plastikten yapılan prova modelleri denetilir. Bu plastik prova modelleri hastaya estetik gülüş tasarımı aşamalarının üçüncüsünde yapılacak kalıcı kaplamaların aynısıdır. Mock- up aşamasında diş yüzeyine geçici olarak yapıştırılan bu malzemeleri gören hastamız dişlerinde yaptırmak istediği bir değişiklik olduğunda bunu belirtir. Kalıcı kaplamalar hastanın istediği şekilde düzenlenir. Hasta 10-15 dakika süren mock- up uygulaması ile hastanın istediği şekilde düzenlenen kaplamalar işlem sonunda tam da hastanın hayal ettiği gibi olur ve hasta mükemmel duran kaplama dişlerine kavuşur.

  Üçüncü Aşama Kalıcı Uygulamalar Ve Sonuç

  Hasta, mock up denemesinde istediklerini belirttiği için porselen kaplama, lamine kaplama, zirkonyum kaplama, emax diş kaplama hastanın istediği şekilde hazırlanıp düzeltilerek kliniğimize getirilir ve diş kaplama işlemine geçilir.

  Hollywood gülüşü için yapılan bütün işlemler bitince uzman diş hekimlerimiz hastalarımıza ağız ve diş sağlığı için evde yapılması gereken rutin bakıma yönelik eğitim verir.

  Diş estetiği alanında deneyimli diş hekimlerimiz, plastik cerrahlarımız ile pek çok farklı disiplini bir arada kullanarak, teknolojik gelişmeleri yakından izleyerek sadece size özel Hollywood smile uygulamaları yapıyoruz. Siz de gülüş tasarımı yaptırmayı düşünüyorsanız hayalinizdeki gülüşü yakalamak için kliniğimize başvurmanızı tavsiye ederiz. Yaptığımız uygulamalarla hayata daha güzel gülümseyebilirsiniz.

  Gülüş Tasarımının Faydaları

  • Dişlerinizde diş minesi sorunları varsa, diş eti renk değişikliği ve diş eti hastalığınız varsa, ön dişlerinizde renk değişikliği, çapraşıklık, kırılma, ayrıklık ve çürüme varsa gülüş estetiği yaptırarak bütün bu sorunlardan kurtulur mükemmel gülüşlere sahip olursunuz.
  • Çalışma ortamınızda, ailenizle ya da kalabalık grupların içindeyken görünüşünden rahatsız olduğunuz dişlerinizi saklamak zorunda kalmazsınız. Öz güvenle çevrenizdeki her bireye gülümseyebilirsiniz.
  • Siz ve çevrenizdeki herkes ne kadar güzel, doğal, etkileyici gülümsediğinizi fark eder.
  • Aynadaki ve fotoğraflarınızdaki gülümsemeniz sizi bir ömür mutlu eder.
  • Kendinize olan güveniniz, hayata karşı motivasyonunuz, yaşama sevinciniz artar.
  • Gülüş estetiği öncesi sonrası farkı ile daha sosyal bir birey olmaya başlarsınız.
  • Yalnız estetik gülüşe değil sağlıklı ağız ve dişlere de kavuşursunuz.

  Pembe Diş Estetiği Yaptırılırken Hastalar Nelere Dikkat Etmeli?

  Diş estetiği konusunda tecrübeli hekimlerimiz ve ekibimize güven duyarak isteklerinizi, dişleriniz ile ilgili şikayetlerinizi ve gülüş tasarımı işlemi sonunda sahip olmak istediklerinizi herhangi bir çekince duymadan eksiksiz şekilde hekimlerimize aktarın.

  Gülüş tasarımı antalya

  Pembe diş estetiği uygulamasının her hastaya özel olduğunu bilin ve tedavi süresinde değişiklik olması ihtimaline hazırlıklı olun.

  Tedavinizin mükemmel sonuçlanması için ne aceleci davranın ne de kontrollerinizi aksatın. Hekimlerimiz ile planladığınız randevulara uyun.

  Ağız ve diş sağlığınıza hem tedavi süresince hem tedavi sonrasında gerekli özeni gösterin. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız hemen kliniğimizle ya da hekiminiz ile iletişime geçin.

  Gülüş Tasarımı Çeşitleri Nelerdir?

  Gülüş estetiği kişiye özel kişinin yüzüne dişlerine ağız yapısına özel olmakla beraber beğenilen yaptırılmak istenilen birkaç gülüş tasarımı çeşidi de mevcuttur. Hastalar gülüş tasarımı yaptırırken gülüş tasarımı çeşitlerini belirten fotoğraflarla kendilerini hekimlerimize daha rahat ve net ifade ederler.

  Gülüş tasarımı antalya

   Entelektüel Gülüş Tasarımı (Sophisticated Smile)

   Genellikle 40-60 yaş aralığındaki kişilerin yaptırmak istediği, kişiyi daha olgun ve daha bilge gösteren gülüş tasarımıdır.

   Sportif Gülüş Tasarımı(Sporty Smile)

   Sportif gülüş tasarımı da hastalarımız tarafından sıklıkla tercih edilen orta kesici dişlerin daha uzun diğer kesici dişlerin daha kısa olduğu gülüş tasarımıdır.

   Çekici Gülüş Tasarımı (Sexy Smile)

   Estetik gülüş yaptıran bayanların sıklıkla tercih ettiği ön dişlerin diğer dişlerden daha uzun olduğu gülüş tasarımıdır.

  Hollywood Gülüşü Hakkında Sık Sorulan Sorular

  Gülüş tasarımı fiyatları hastalara gülüş estetiği yapılmadan önce hasta için ihtiyaç duyulan ağız ve diş sağlığı tedavilerine, hastanın kaplama yapılacak diş sayısına ve yapılacak kaplamanın türüne, diş hekiminin tecrübesine, seramistin fiyat politikasına, yurt dışından gelen malzemeler olduğundan Dolar/ Euro kuruna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

  Gülüş estetiği fiyatları hakkında net bilgi için kliniğimize başvurmanızı size özel yapılacak işlemleri ve bu işlemlerin maliyetini öğrenmenizi tavsiye ederiz.

  Genellikle 2. seansta Mock –up seansına geçilir. Mock –up seansıyla hastalarımız estetik gülüş tasarımı işleminin sonunda elde edecekleri gülüşe en yakın gülüşü prova etmiş olurlar. Bu seanstan sonra son düzeltmeler yapılır ve bir sonraki seansta hastaya kaplama diş yapıştırma işlemi uygulanır. Gülüş tasarımı tamamlanmış olur.

  Ağız ve diş sağlığı problemi olmayan hastalarda ilk muayeneden sonra kiniğimize geldikleri ilk seansta yani tek seansta da gülüş estetiği işlemi tamamlanabilir.

  Estetik gülüş tasarımı işlemi için net bir seans sayısı vermek ise mümkün değildir. Çünkü her hastanın ağız ve diş yapısı, ağız ve diş sağlığı, tasarımdan beklentileri birbirinden farklı olduğundan gülüş estetiğini sağlamak için yapılacak işlemler ve bu işlemler için gerekli sürede birbirinden farklıdır.

  Gülüş estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız kliniğimize gelip muayene olmanızı sizin için gerekli işlemleri öğrenmenizi ve kaç seansta işlemlerinizin tamamlanacağı bilgisini deneyimli hekimlerimizden almanızı tavsiye ederiz.

  Hastanın dişlerinin gereğinden fazla önde ya da geride olması durumunda mock –up işlemine hemen geçilemez. Bu dişlere sahip olan hastaların diş dizilimi gerekli işlemlerle düzeltilmeli ve ihtiyaç halinde bu hastaların dişlerine tıraşlama yapılmalıdır.

  Dişler mock-up işlemine hazırlandıktan sonra mock-up işlemi yapılır.

  Estetik gülüş tasarımı yalnızca hamile ve emzirme dönemindeki, çene gelişimini tamamlamamış yaştaki kişiler için uygun değildir. Bu dönemlerin ve yaşların dışındaki doğal dişlere sahip her bireye estetik gülüş tasarımı yapılabilir.

  Gülüş tasarımı yapan hekimlerimiz ve ekibimiz bu alanda deneyimli ve uzman olduğu için kliniğimizde yapılan gülüş tasarımı uygulamaları ömür boyu kalıcıdır.

  Hollywood smile yapılırken henüz dijital ekrandaki tasarım aşamasında dişlerinizin görüntüsünü beğenmediğinizde anında tasarım değişikliği yapılır. Seramiste beğendiğiniz ölçüler gönderilir.

  Mock up seansında diş kaplamalarınızla birebir aynı olacak şekilde hazırlanan deneme kaplamalarını beğenmediğinizde yine sizin istediğiniz şekilde düzeltmeler ve değişiklikler yapılır.

  Estetik gülüş tasarımınızı, prova seansı sonrasında değiştirilip düzeltilerek hazırlanan kalıcı diş kaplamalarınız yapıştırıldığında da beğenmezseniz gülüş tasarımını yeniden yaptırabilirsiniz.

  Gülüş tasarımı yapılırken hastanın yüz şekli tasarımda belirleyiciliği olan önemli unsurlardandır. Yüz hatlarını, yüzde bulunan çizgileri; dişler ağız yapısı ve dudaklardan ayrı düşünmek mümkün değildir. Hasta yaptırdığı gülüş tasarımı ile gülümsediğinde hastanın yüzü, yüzündeki çizgileri, dişleri, dudakları birbirini tamamlamalıdır.

  Pembe diş estetiği işleminde asıl amaç diş ve diş etlerini ideal şekline, sağlıklı rengine kavuştururken asimetrik duran diş etlerini de düzeltmektir. Diş estetiği ile diş eti çekilmesi sorunları da düzeltilebilir. Diş eti sorunları için diş etine, özel başlıklı lazer cihazları kullanılarak yapılan müdahalelere pembe diş estetiği işlemi denir.

  Gülüş tasarımı yapılırken dişler kesilip kısaltılmaz sadece kaplamanın yapıştırılacağı yüzey hafifçe törpülenir. Bu törpüleme işlemi dişlere zarar vermez.

  Gülüş tasarımı esnasında yapılan hiçbir işlem doğal dişlere zarar vermez. Hastaları tedirgin eden törpüleme işlemi minimaldir ve sadece diş kaplamasının yapıştırılabilmesi için uygulanır. Gülüş tasarımı yapılarak kaplanan dişler çürümeye karşı da korunmuş olur. Doğal dişler bu şekilde de korunmuş olur.

  Diş estetiği işlemi bu alanda deneyimli diş hekimi ve onun deneyimli ekibi tarafından yapıldığında risk teşkil etmez. Bununla beraber gülüş tasarımı işlemine başlamadan ağız ve diş sağlığı ideal hale getirildiği için hasta açısından oldukça sağlıklı bir uygulamadır.

  Gülüş tasarımının standart yapılması ihtimali yoktur. Çünkü her bireyin yüz hatları, yüz çizgileri, teninin rengi, dişlerinin rengi, diş ve çene yapısı birbirinden oldukça farklıdır. Kişiye özgü yapılmayan gülüş tasarımı yüzde eğreti durur, doğal görünmez yüzdeki uyumu bozar.

  Diş estetiği uygulamasının yapılabilmesi için hastanın çene gelişimini tamamlaması gerekir. Çene gelişimi de yaklaşık 18 yaşında tamamlanır. Hasta 18 yaşından küçükse gülüş tasarımı değil diş teli tedavisi tavsiye edilir.

  Antalya Lamine Diş Kaplama - Yaprak Lamine Diş

  Antalya Lamine Diş, Yaprak Lamine Diş Nedir?

  Antalya Lamine Diş Kaplama - Yaprak Lamine Diş

  Yaprak diş kaplama, veneers isimleri ile de bilinen lamine kaplama, çeşitli nedenlerle estetik güzelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş diş yüzeyinin biyouyumluluğu yüksek malzemeler ile kaplanması işlemidir. Diş yüzeyi hafiften törpülenir ve lamine diş kaplamaları diş yüzeyine özenle yapıştırılır.

  Laminasyon diş kaplama işlemi diğer protez tedavileri ile karşılaştırıldığında diş sağlığını koruyan en iyi tedavidir. Gülüş tasarımı amaçlı olarak pek çok sanatçının, ünlü simanın kullandığı güvenilir bir yöntemdir.

  Bireyin doğal diş sağlığını korurken diş renk tonunu açmak, hafif dizilim bozukluklarını düzeltmek, eşit uzunlukta olmayan dişlerin uzunluklarını dengelemek, diş estetiği sağlamak kompozit lamine ile mümkündür.

  Laminasyon diş işlemi ile ilerleyen yaş; aşırı sigara, kahve, çay tüketiminin diş yüzeyinde neden olduğu sararma giderilebilir. Lamine diş kaplama işlemi yaptıran bireyler kaplama dişlerini uzun yıllar ilk günkü güzelliğinde, doğal ve beyaz görünümü ile kullanabilirler. Yaprak lamine kaplama işlemi ile bireyin doğal dişlerinin dayanıklılığı artar.

  Alanında deneyimli, uzman diş hekimlerimiz tarafından dikkatle, titizlikle yapılan yaprak kaplama dişlerinizi uzun yıllar sorunsuzca kullanırsınız. Bembeyaz doğal görünümlü dişlere sahip olmak istiyorsanız lamine diş yaptırmak için sizleri kliniğimize bekleriz.

  Lamine Diş Kaplama Neden Yaptırılmalıdır?

  Lamine diş kaplama, diş kaybına engel olabilecek önleyici bir tedavidir. Sağlamlığını kaybetmiş, aşınmış, kırılma ihtimali bulunan dişlere uygulanabilir. Bu uygulama ile dişin dayanıklılığı arttırılır, aşınan kısımlardaki aşınma durdurulur, hassaslaşmış dişler kırılmalara karşı korunur, kaplamanın yapıldığı diş yüzeyinin çürümesine engel olunur. Laminasyon kaplama ağız ve diş sağlığının korunmasına destek olur. Bu sayede lamine diş kaplama yaptıranlar kendi dişlerini daha uzun yıllar kullanabilirler.

  Kompozit lamine yapılarak dişlerdeki hafif ve orta düzey çapraşıklıkların verdiği kötü görüntü düzeltilebilir. Dişler dengeli ve hizalı, ideal uzunlukta olacak şekilde düzeltilebilir.

  Lamine – Lamina Diş Kaplama Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  • Kliniğimize başvuran hastalarımıza lamine kaplama diş yaptırmak istemesinin nedeni ve işlem sonucundan beklentisi sorulur.
  • Hastanın istekleri ve beklentileri doğrultusunda; deneyimli, gülüş estetiği alanında tecrübeli hekimlerimiz tarafından yapılabilecek olanlar hastamıza detaylıca aktarılır.
  • İşlem öncesinde hastanın ağız ve diş sağlığını ideal hale getirmek için yapılması gereken tedaviler varsa onlar yapılır.
  • Lamina kaplama işlemi öncesi gerekli kontrollerin ardından hastanın ağız içi ölçümleri, dişlerinin fotoğrafları cad-cam teknolojisi ile alınır.
  • Bilgisayar ortamına aktarılan dijital veriler üzerinde hastaya yapılacak işlemler gösterilir. İşlem sonunda oluşacak görüntüye en yakın modellemeler yapılır.
  • Hastanın onayı alındıktan sonra diş kaplama işlemi aşamalarına geçilir.
  • Hastaya lokal anestezi uygulanır. Hastanın dişlerine milimetrik törpüleme işlemi yapılır. Anestezinin etkisi ile hasta törpüleme süresince acı duymaz.
  • Törpüleme sonrasında da hem cad-cam teknoloji ile hem özel kalıp malzemeleri ile dişlerin ölçüsü yeniden alınır. Alınan ölçüler laboratuvara gönderilir.
  • Lamine dişler hazırlanana kadar hastalarımızın diş hassasiyeti yaşamasını engellemek için geçici kaplamalar dişe yapıştırılır.
  • Seramistimiz yaprak porselen dişleri ortalama bir haftada laboratuvar ortamında hazırlar.
  • Hazırlanan yaprak diş kaplama inceciktir ve ışık geçirgenliği yüksektir. Bu sayede hastanın doğal dişleri gibi görünür dışarıdan bakıldığında asla kaplama diş olduğu anlaşılmaz.
  • Lamine kaplamalar kliniğimize ulaştığında hastalarımızın geçici porselenleri çıkarılır, lamine kaplamalar prova edilir. Çok hassas cihazlarla ölçü alındığı için hata ihtimali çok düşüktür. Yaprak laminelerin doğal dişler ve cilt tonu ile olan renk uyumu test edilir.
  • Provanın ardından yaprak lamine diş kaplama yapılacak diş yüzeyine özel diş yapıştırıcısı ile kaplamalar tek tek ve tecrübe gerektiren bir özenle yerleştirilip sabitlenir.
  • Lamine diş kaplama işlemi ortalama 2 saatte bitirilir. Kaplama dişler diş yüzeyine sabitlendiğinde tedavi tamamlanmış olur. İşlem bitiminde hasta günlük aktivitelerine hemen dönebilir.

  Kompozit Lamina Diş Hangi Durumlarda Yapılabilir?

  Dişlerinin şeklinden görüntüsünden memnun olmayan bireylerin sıklıkla başvurduğu bir kaplama çeşididir.

  • Diş sürümü tamamlanmış bireyin ön dişlerinde hafif ve orta düzey çapraşıklık ya da diş arası açıklığı varsa hasta ortodonti tedavisi olmak istemiyorsa, özellikle ön dişlerde eşit ve dengeli diş uzunluğu yoksa, çürüme sonucu hoş olmayan görüntü oluştuysa lamine diş yapılarak bu sorunlar giderilebilir.
  • Travma sonucu kırılmış dişler uygun şekilde tedavi edildikten sonra dişe doğal diş görünümü vermek için yaprak diş kaplama yapılabilir.
  • Gülüş tasarımı amaçlı dişlerin uzatılması istendiğinde lamine diş kaplama uygulanabilir.
  • Daha önceleri uygulanan beyazlatma işleminden istenilen sonuç alınamadığında, kalıcı ve uzun ömürlü beyaz dişlere sahip olmak için laminasyon diş işlemi uygulanabilir.
  • Ortodontik tedavinin yanında Hollywood gülüşü için uygulanabilir.
  • Diş minesi sorunları bulunan bireylerde çene gelişimi tamamlandıktan sonra doğal dişleri korumak için lamine kaplama diş yapılabilir.

  Laminasyon Diş Kaplama İşlemi Kimlere Uygulanmaz?

  • Uyku sırasında diş sıkma sorunu olanlara,
  • Yalnız ortodonti tedavisi ile diş çapraşıklığı düzeltilebilecek olan bireylere,
  • Çene yapısı sorunları olan kişilere,
  • Tırnak yeme alışkanlığını terk etmemiş bireylere,
  • Diş eti çekilmesi sorunu olan bireylere lamine diş kaplama işlemi yapılamaz.

  Yukarıda sayılan alışkanlıklar ve sorunlar tedavi edildikten sonra lamine diş kaplama işlemi uygulanabilir. Daha önce diş sıkma problemi olan bireyler kompozit lamina diş kaplama yaptırdıktan sonra deneyimli diş hekimlerimizin uygun gördüğü süre boyunca gece plağı kullanmalıdır.

  Lamine Diş Kaplama Bakımı

  Hollywood smile tedavilerinin tümünde olduğu gibi lamine kaplama diş bakımı da, doğal diş bakımı ile aynı özende yapılmalıdır.

  • Lamine diş kaplama yapılan dişler günde iki defa 2 dakika doğru şekilde fırçalanmalıdır. Günde bir kez diş ipi kullanılmalıdır. Haftada birkaç kez gargara yapılmalıdır. Yılda iki kez düzenli diş hekimi muayenesi yaptırılmalıdır.
  • Lamine kaplama diş yaptıran bireylerin diş gıcırdatma, diş sıkma alışkanlıkları varsa her gün gece plağı kullanmaları gerekir.
  • Lamine kaplamaya zarar vermemek için sert kabuklu yiyecekler dişler ile kırılmamalı, bu yiyeceklerin kabukları dişler ile açılmaya çalışılmamalıdır.
  • Diş kaplaması yaptıranlar tırnak yeme alışkanlıklarını terk etmelidir. Tırnak yeme alışkanlığı kaplamaların ömrünü kısaltabilir.

  Lamine Diş Kaplama İşlemi Avantajları

  • Dişlerin doğal yapısına zarar verilmeden tedavi edilmesini sağlar.
  • Biyouyumluluğu yüksek olduğundan diş etine zarar vermez, alerjik reaksiyona neden olmaz.
  • Aşırı çay, kahve, sigara tüketimi olsa dahi lamina diş kaplama yapılan dişlerde sararma olmaz. Kaplama yüzeyi pürüzsüz ve parlaktır. Kullanım ömrü boyunca da aynı beyazlıkta, pürüzsüzlükte ve parlaklıkta kalır.
  • Işık geçirgenliği yüksek bir maddeden üretildiği için lamine kaplama yapılan dişler doğal diş gibi durur. Karşıdan bakıldığında diş yüzeyinde kaplama olduğu anlaşılmaz.
  • Bu kaplama işlemi bir dişe ya da birden çok dişe uygulanabilir.
  • Kırılma ve çatlamalara karşı lamine diş kaplaması oldukça dayanıklıdır.
  • Kliniğimizde başarı ile doğru şekilde uygulanan yaprak kaplama diş düşmez.
  • Diş yüzeyinde çok ince bir tabaka halinde duran lamine diş kaplamaya alışmak çok kolaydır.
  • Ağız ve diş sağlığı için günlük bakımları doğru yapmak, lamine kaplama dişlerin bakımını yapmak için yeterlidir.
  • Tedavi birkaç seansta tamamlanır ve yapılan kaplamalar uzun yıllar ilk günkü güzelliğinde kullanılır.

  Lamine Diş Kaplama Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Tedavi sürecinin daha en başında hasta tedavi sonucundan beklentilerini ve isteklerini tecrübeli diş hekimlerimize net şekilde anlatmalıdır. Hekimlerimiz ile tedavi süresince iletişim halinde olunmalıdır.
  • Lamine diş kaplama tedavisi süresince herhangi bir problem yaşanırsa bu hekimlerimize doğrudan ve bütün detayları ile aktarılmalıdır.
  • Doğal diş rengiyle ve kişinin ten rengi ile uyumlu olacak diş rengi elektronik renk ölçüm cihazlarıyla ya da renk skalasıyla seçilmelidir. Hastanın doğal güzelliğini ön plana çıkaracak diş rengi tonuna deneyimli hekimlerimiz ile birlikte karar verilmelidir.
  • Dudak estetiği yaptırmış olanlar ya da dudak dolgusu yaptıracak olanlar bu durumu işlem öncesi hekimlerimize bildirmelidir.

  Antalya Lamine Diş Hakkında Sık Sorulan Sorular

  Lamine diş fiyatları belirlenirken lamine kaplama işleminden önce ağız ve diş sağlığını ideal hale getirmek için uygulanması gereken diş tedavilerinin varlığı, lamine diş kaplaması yapılacak diş adedi, kullanılacak malzemenin yurt dışından getirilmesi nedeniyle döviz kurları, diş hekiminin tecrübesi, kliniğin olduğu lokasyon, anlaşmalı seramistin fiyat politikası etkili olmaktadır.

  Lamine kaplama diş fiyatı konusunda detaylı bilgi almak için kliniğimize gelmenizi ve alanında tecrübeli diş hekimlerimizin muayenesi doğrultusunda sizin için yapılacak işlemleri öğrenmenizi tavsiye ederiz.

  Doğal dişlere yapılması gereken günlük ağız bakım rutinlerine, yılda iki kez yapılacak diş hekimi kontrollerine ve diş hekimi tavsiyelerine uyulduğu sürece lamine kaplama diş ömrü 15-20 yıl kadardır. Gerekli özen gösterilmediğinde kaplamanın ömrü 5-10 yıla kadar düşer.

  Bireyin porselen lamina kaplama işleminden önce yapılması gereken diş tedavileri mevcutsa tedavinin gerektirdiği işlemlere göre seanslar belirlenir. Tedaviler tamamlanınca lamine diş kaplama işlemine geçilir. Bu işlem için de kaplama diş yapılacak diş adedinin çokluğu seans sayısında artışa neden olabilir. Ortalama bir seans sayısı verilecek olursa yaprak diş kaplama işlemi 3 seansta tamamlanır.

  İşinin ehli tecrübeli diş hekimlerimiz tarafından yapılan lamine kaplama diş doğru şekilde yapıldığı için düşmez.

  Laminate veneer diş kaplamaları çok yüksek kalitede üretilen özel bir seramikten yapılır. Bu sebeple bu kaplamaların yüzeyi pürüzsüzdür ve parlaktır. Doğal diş renginde değişiklik yapabilecek gıda boyası içerikli ürünler, sigara, çay, kahve… bu dişlerde sararmaya neden olmaz.

  Lamine dişte sararma gözlenirse bu alttaki dişin sararması ve alttaki dişte oluşan bir sorundan kaynaklanır. Yaprak porselen ışık geçirgenliği yüksek malzemeden üretildiği için alttaki doğal dişte yaşanan sararma kaplamaya yansır. Bu durum yaşanırsa mutlaka diş hekiminiz ile iletişime geçiniz.

  Ön dişlere daha önce büyük dolgu yapılmışsa olsa dahi ya da ön dişlerde çürük, kırık varsa dahi kompozit lamine yapılabilir.

  Gülüş tasarımı amacıyla ya da diğer nedenlerle lamine diş yaptırmak isteyen her bireyin çene ve kemik gelişimini tamamlamış olması gerekir. Bu da yaklaşık 18 yaşında tamamlanır.

  Lamine kaplama sadece dişin ön yüzeyine uygulanan, diş eti dokusuna zarar vermeyen ve ağız kokusuna neden olmayan bir işlemdir.

  Lamine kaplama sadece dişin ön yüzeyine uygulanan, diş eti dokusuna zarar vermeyen ve ağız kokusuna neden olmayan bir işlemdir.

  Zirkonyum kaplama ile kıyaslandığında lamine kaplama diş tedavisi daha pahalıdır. Lamine kaplamalar daha çok estetik diş hekimliği işlemelerinde ön dişler için uygulanan tedavilerdir. Zirkonyum kaplamalar ise dişin tamamını kaplayan, arka dişlerde kolaylıkla uygulanabilen lamine kaplamadan daha mukavemetli kaplama malzemesidir.

  Lamine kaplama dişler diş sürümü tamamlanmış her bireye ve özellikle ön dişlerde her dişe yapılabilir. Yaprak porselen diş yapılırken diş yüzeyi çok az törpülendiği için daha önceden porselen kaplama yapılan dişlere maalesef lamine kaplama yapılamaz. Diş eti çekilmesi hastalığı ilerlemiş bireylerin dişlerine lamine kaplama diş yapılamaz.

  Bireyin tek dişinde eksiklik varsa uygun olan tedavi implant diş tedavisi ya da zirkonyum kaplamalı köprüdür. Diş implant tedavisi hakkında detaylı bilgi edinmek için “İmplant Tedavisi” başlıklı yazımızı okuyunuz.

  Tek dişte kırılma, renk değişikliği gibi sorunlar olduğunda laminate veneer uygulanabilir. Lamine kaplama tek tek diş yüzeyine yapıştırılan bir ya da birden çok dişe uygulanan bir tedavidir.

  Diş ipi kullanımının lamine diş kaplamasına hiçbir zararı yoktur. Diş ipi kullanımı lamine kaplamaların kullanım ömrünü uzatır. Ağız ve diş sağlığını korumak için mutlaka her gün diş ipi kullanılmalıdır.

  Lamine kaplama yapılan dişin direnci artar. Fakat diş ile sert kabuklu yiyeceklerin kabuğunu kırma ya da açma, buz kırma, sert cisimleri ısırma, diş gıcırdatma, tırnak yeme gibi davranışlar doğal dişlere zarar verdiği gibi lamine kaplama dişlere de zarar verir.

  Zirkonyum kaplama le ilgili detaylı bilgi “Zirkonyum Kaplama” başlıklı yazımızı okuyunuz.